Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Dowiedz się, gdzie kupić antenę naziemną

W ogromnej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]