Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

Więcej o filtrach hepa h13 na marss.pl

Powiedzmy szczerze: jakość powietrza w Polsce kiepska. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych czy obiektach użyteczności publicznej bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, włosy czy dym tytoniowy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te mają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46