Do czego wykorzystuje się podłoża ogrodnicze?

Prace w ogrodzie wymagają używania specjalistycznych mieszanek, które pozwolą osiągnąć znakomite efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju substratu?

Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i materiały sztuczne

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać bujną roślinność, dlatego bardzo ważne jest dobranie wysokiej jakości komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, która wytrzyma negatywne warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. nawozy mineralne, torf, keramzyt, ziemia darniowa. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – hoduj skalnice, zioła i smagliczki

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie niezwykle modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki traw i ziół, musisz dopasować odpowiedni substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany na mocno spadzistych dachach. Przeszkodą do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Natomiast podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak smagliczki, skalnice i zioła. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.