Składanie książek

Jeśli potrzebujesz zamówić skład książek, skieruj się na http://www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/.

Kiedyś zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku wirtualnym. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, jednak wciąż potrzeba do tego ogromnej precyzji, znajomości rozmaitych reguł, a także szerokich umiejętności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji pozwalających na fachowy skład książek lub pozostałych publikacji. Największą popularnością szczyci się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta większość specjalistów z branży. Trochę mniej chętnie stosowany jest natomiast QuarkXPress. Obydwie aplikacje to rozwiązania komercyjne, jednak dostępna jest też darmowa alternatywa – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi uczynić treść możliwie najbardziej przejrzystą – nieprawidłowo złożony tekst prędko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne okazują się także względy estetyczne – publikacja musi odpowiednio wyglądać. Ogromne znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób treść współgra z pozostałymi elementami stronicy – fotografiami oraz dekoracjami.

Zainteresowanie składem książek

Na tego typu usługi decydują się często wydawcy gazet lub pozostałych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże oficyny i nie zatrudniają swoich fachowców. Znaczenie składu książek rośnie również z uwagi na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Komu powierzyć skład książek?

Najlepszym wyjściem okaże się zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają sprawdzonych programów, przez co zyskamy gwarancję, że ostateczny rezultat w pełni nas zadowoli.

Lokalizacja:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]