Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja ?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.