Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są głównym powodem, przez który na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – sztuczne kierowanie klientów na stronę

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej ilości fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Manipulują one miejscem strony w wyszukiwarce i przez to łamią reguły uczciwego SEO stworzone przez grupę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów marketingowych najeżonych sztucznymi frazami. Występuje także zjawisko kupowania linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się nagłym obniżeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji SEO. Specjaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać tylko doświadczonym agencjom.