Tenis dla dzieci

Dowiedz się więcej o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków na http://bit.ly/31qPKVO

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Należałoby zastanowić się nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest odpowiedni zestaw. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do treningu. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są również treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na zajęcia tenisa już dziecko w młodym wieku. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem doświadczonego trenera dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]