Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje nowych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to doskonała sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to także wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak bogaty w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.