kurs digital painting, malarstwo cyfrowe

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego stosują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym oprogramowanie artystów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak m.in. Corel Painter, ArtRage czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelą, farbami olejnymi bądź gwaszem. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samemu, aczkolwiek by rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać niezbędne techniki używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, wypada wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi kontakt z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]