Kiedy zauważamy gwałtowne symptomy przerzedzania się włosów, najczęściej udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale również coraz częściej pań.
Jak przebiega diagnoza chorób włosów w gabinecie trychologicznym?
Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem wyspecjalizowanych sprzętów medycznych, posiadających powiększające soczewki, obejrzeć formę skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Żeby doskonale wyselekcjonować technikę leczenia, trycholog musi na początku drobiazgowo ocenić, co jest przyczyną gubienia owłosienia na głowie. Niestety najtrudniej pokonać uwarunkowania dziedziczne, które są najczęstszym czynnikiem wywołującym przerzedzenie włosów. Pozostałe ważne przyczyny to choroby tarczycy, niewłaściwa pielęgnacja, zmęczenie włosów częstymi farbowaniami. Szkodzi nam również aplikowanie szamponów z mocno drażniącymi silikonami.
Jakie terapie przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?
Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze kłopoty z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą podpowiedzieć pacjentom wiele sposobów na zagęszczenie owłosienia. Są to zabiegi zupełnie nieagresywne, które zapewniają znakomite efekty. Najczęściej stosowana – i ponadto nadzwyczajnie efektywna – jest mezoterapia igłowa. Metoda ta gwarantuje znakomite skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym przerzedzaniem się włosów, ale również tym wynikającym z przemęczenia. Bazuje na wprowadzeniu w macierz włosową pełnowartościowych substancji oraz witamin, które stymulują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Warto przyjąć serię tego typu zabiegów, ponieważ tylko regularne zapewnianie skórze aktywnych substancji gwarantuje stałe wyniki. Włosy wyraźnie się zagęszczają, są bujne i lśniące już po 4-5 kuracjach. Trycholog zatem na pewno pomoże wypracować wspaniałe efekty – gdy śnimy o burzy loków.