Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Jednym z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, uregulowania kontaktów czy ojcostwa i macierzyństwa.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla niego bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź na Skype’ie. Staramy się wtedy zebrać maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zamknięcie jej ugodą. Takie podejście wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obarczony i rozpatruje sprawę tylko z punktu widzenia prawa.