Wisiorki z ametystami

Więcej szczegółów o biżuterii z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Moc biżuterii z ametystami

Broszki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.