Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Najpierw jednak ma miejsce ta wyczekiwana przez większość kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to bardzo stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie uważa się, że to Grecy sprowadzili do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wówczas, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoje pełne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, aczkolwiek materiały te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku wieków, natomiast znamienny wzrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile powinieneś wydać?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednak możliwości swobodnego łączenia przeróżnych metali i kamieni są szerokie. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin bądź szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednak wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, iż narzeczony musi zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od kilku elementów: ilości karatów, surowca, użytego kamienia czy designu, wobec tego każdy znajdzie śliczny, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, więc jego koszt ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]