Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Chcesz nabyć kolczyki z kamieniami? Odwiedź tę stronę

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki lub pierścionki. Kamienie są w stanie całkowicie zmienić wygląd ozdób – inny charakter mają bowiem ozdoby z topazami, inny natomiast te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym uznaniem? Które kamienie wykorzystywane w pracowniach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? Odpowiedź może zadziwić – szczególnie osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że wiele materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które produkowane są z itru oraz cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz nich, minerałami syntetycznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej wykorzystują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to niewątpliwie topazy, mogące mieć odcienie od szarych do czerwonych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa cenę zakupu takich ozdób. Powinniśmy przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła o wiele bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi materiałami.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]