Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z kryształkami Swarovskiego

Kryształy wyglądają naprawdę doskonale, ale nie wszyscy są w stanie pozwolić sobie na ich zakup. Na szczęście w salonach jubilerskich dostępne są również tańsze odpowiedniki tych kamieni. Największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Tradycja ich produkcji zaczyna się w XIX wieku, gdy Daniel Swarovski opracował urządzenie do szlifowania szkła kryształowego. Dziś biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest na całym świecie. A kryształki spotyka się zarówno w pierścionkach, jak i smartfonach czy też na butach.

Jak odróżnić biżuterię z kryształkami Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło kryształowe. Technologia ich wyrobu jest tajna – wiemy jedynie, iż wykorzystuje się w tym celu odpowiednie urządzenia, zaś wszystko przebiega w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest o wiele lżejsza od prawdziwego kamienia. Na tle konkurencji odróżnia się w szczególności starannym szlifem – na początku przywodzi na myśl autentyczne minerały.

Typy biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Marka oferuje też inne wyroby – dostarcza kryształki producentom elektroniki lub lamp. Warto także zaznaczyć, że Swarovski jest producentem akcesoriów optycznych oraz odblasków – na przykład tych, które wykorzystywane są w polskich tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki – są głównym i najbardziej popularnym produktem tej firmy. Można je nabyć zarówno w sklepach , jak i w sklepach internetowych, które prezentują niezaprzeczalnie szerszy asortyment.