Duży wybór wisiorków srebrnych

Zobacz, gdzie nabyć srebrne zawieszki, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.