Czy kolczyki kwiatuszki można nosić na eleganckie imprezy?

Sprawdź, gdzie kupić kolczyki kwiatki

Od wieków jednym z najpopularniejszych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację, są kwiaty i ogółem otaczające nas rośliny. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Pośród najistotniejszych wymienić wypada ewidentnie dużą różnorodność tego rodzaju wzorów, która powoduje, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie możemy zapominać też o atrakcyjnym wyglądzie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria inspirowana florystycznymi wzorami – ta bowiem znakomicie współgra zarówno z wytwornymi, wyjściowymi kreacjami, jak i stylizacją noszoną na co dzień. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, aby wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – wzbogacone drogimi kamieniami lub emaliowane

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdej kreacji – często stają się wręcz najbardziej wyrazistym jej dodatkiem. Aby tak się jednakże stało, muszą być prawidłowo dopasowane do danej stylizacji. Jeśli chodzi o kreacje wieczorowe bądź te przeznaczone na oficjalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich okażą się na pewno kolczyki kwiatki inkrustowane kamieniami szlachetnymi albo kryształkami. Kolczyki emaliowane będą zaś wyglądać ładnie przy mniej oficjalnych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi w większości wypadków mają sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki wytwarzane z przedtem nieczęsto stosowanych przez jubilerów surowców, takich jak ceramika, żywica epoksydowa lub drewno.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne motywy roślinne

Będąc nieprzerwanie w tematyce kolczyków kwiatuszków, nie można nie wspomnieć o tym, że kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył serca złotników oraz ich klientów. Dużą popularnością cieszą się też wzory inspirowane kształtem pędów i liści. Nieco rzadziej występują – choć możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki z motywami pełnych roślinnych sylwetek lub owoców.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]